Zwiedzanie Krakowa

Zwiedzanie Krakowa

Zobacz zdjęcia Krakowa.

Zobacz zdjęcia z naszych realizacji.

 

JAK?

  • pieszo, meleksem, dorożką, rowerem lub busem – w zależności od potrzeb, budżetu, nastroju – oczywiście niezależnie od sposobu poruszania sie na trasie cały czas towarzyszy Państwu przewodnik po Krakowie
  • na luzie, bez pospiechu, bez „zaliczania” kolejnych punktów, kompetentnie i z klasą ale dla przyjemności – nie z obowiązku
  • czy Wy też lubicie zacząć przy kawie, w nastrojowym lokalu, gdzie sącząc krzepiący napój zrobimy małe wprowadzenie i zapowiedź tego, co nas czeka?;) 
  • zachowujemy właściwe proporcje między zwiedzaniem, a czasem wolnym, który też umiemy pomóc ciekawie zaaranżować. Na spacerze z nami nie będziesz zdyszany, ani zestresowany, za to zdążysz w spokoju wypić herbatę i przejrzeć lokalną prasę oraz wystrój knajpki w której się zatrzymasz – to przecież także jest zwiedzanie Krakowa
  • dbamy o rzetelność i dobrą renomę – ściśle przestrzegamy ustalonych ram czasowych – z nami zdążycie na pociąg, samolot lub wieczorną uroczystość
  • damy z siebie wszystko, to znaczy zrobimy wszystko to, co zrobić mogą przewodnicyKraków sam zdziała resztę 

CO?

Trasy standardowe, typu „barok w Krakowie” czy też „krakowski szlak Jana Pawła II” możecie  zobaczyć z wieloma przewodnikami. Rzecz jasna także z nami, ale my wyszliśmy poza utarte przewodnickie ścieżki i stworzyliśmy wiele autorskich pomysłów łączących często w niespotykany sposób zwiedzanie obiekty i miejsca.

Oto kilka naszych, mniej lub bardziej klasycznych, propozycji:

Tropiąc królów – dla krakowskich żółtodziobów

Najważniejsze i najbardziej znane obiekty Krakowa okraszone sporą dawką niezwykłości i emocji i wzruszeń! Zielarz, alchemik, smok i duchy przeszłości – niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Szturm wawelskiego wzgórza – dla krakowskich żółtodziobów II

Bijące serce Krakowa pełne ciekawostek tak dla krakowskich nowicjuszy jak i dla koneserów. Do wyboru, do koloru – skarby, egzotyka, komnaty, prastare zabytki sięgające tysiąca lat, wyciągnięte z królewskich grobów… Będzie co eksplorować!

Kraków mistyczny – drogą świętości i tajemnic

Krucyfiksy przemawiające, cudowne studnie i źródełka, a może uda się podsłuchać rozmowy krakowskich świętych z Najwyższym? A przy okazji – słynne zabytki, niezwykłe legendy, olśniewająca sztuka – wszystko w aurze tajemniczości – czego więcej trzeba?

Miasto czterech kultur – czyli od cerkwi do synagogi

Prawosławne obrządki, hipnotyczne ikony, stare żydowskie cmentarze i synagogi to jeszcze nie wszystko, co zobaczymy. Ale na pewno wszystko, co będziemy oglądać stanie się pretekstem do zanurzenia się w niezwykłej atmosferze krakowskiej wielokulturowości.

Magia teatru, czar kabaretu

Przepych kipiących złotem wnętrz teatru Słowackiego, Helena Modrzejewska, garderoba Ludwika Solskiego – to jeszcze nie wszystko. Kiedy Zielony Balonik, mroczny Loch Camelot i Piwnica pod Baranami odkryją swe podwoje, zastanowimy się, czy iść jeszcze dalej…

Cuda techniki – dla każdego coś ciekawego

Kto nie przepada za architekturą i zabytkami, chętnie zobaczy na własne oczy, ze Ziemia się obraca (dzięki wizycie w jednym z kościołów), zwiedzi interaktywną wystawę w najstarszym polskim budynku uniwersyteckim, zobaczy prototypy samochodów sprzed lat a może nawet złoży wizytę w Obserwatorium Astronomicznym…

Magia, alchemia, tajemnica

Magiczne rzemiosło, królewskie czary, czarnoksięstwo doktora Fausta i mistrza Twardowskiego – jeśli się nie boisz, uchylimy wspólnie rabka tajemnicy zwiedzając przy okazji Kraków!

Woda, powietrze, ogień i ziemia – żywioły Krakowa

Zapierające dech w piersiach widoki zapewni lot balonem oraz rejs po Wiśle, nie zabraknie też kontaktu z naturą strawionego żywiołem ognia kościoła

Na tropie historii – śladami Listy Schindlera

Dawne getto, fabryka Oskara Schindlera, obóz pracy w Płaszowie – to nie jedyni niemi świadkowie historii, których jednak nakłonimy do zwierzeń. Mocne wrażenia.

Krakowska mieszanka – wielcy artyści, piękne krajobrazy

Kiedy już największe krakowskie skarby sztuki artystów takich jak Leonardo da Vinci, Rembrandt czy Wit Stwosz opromienią nas swoja sławą i blaskiem, zmienimy całkowicie tematykę – będziemy kontemplować najpiękniejsze podkrakowskie krajobrazy widziane z różnych perspektyw. Urozmaicenie gwarantowane!

Nie tylko socrealizm – Kraków miasto kontrastów

Mroczna epoka komunizmu pozostawiła w Krakowie niezwykła po sobie pamiątkę – miasto „ideologiczne idealne” – Nową Hutę. Gdzie znajdziemy więcej ciekawostek, na Starym Mieście czy królestwie socrealizmu? Przekonajcie się sami.

Rabin kontra proboszcz – Kraków miasto kontrastów II

Krakowska dzielnica Kazimierz to dziś wyjątkowa symbioza świetnie zachowanego miasteczka żydowskiego i synagog położonych w cieniu monumentalnego gotyku strzelistych kościołów. Pokojowe współistnienie – czy tak było zawsze? A jakie dziś kontrasty znajdziemy najmodniejszej dzielnicy Krakowa?

Miejsca kultu i kultowe miejsca – zobacz to koniecznie!

Są w Krakowie miejsca święte, słynące łaskami i przyciągające pielgrzymów nawet z całego świata. Warto je poznać, zamyślić się, co nie stoi w sprzeczności z zakończeniem wyprawy wśród świeckich „kultowych” miejsc, które przeszły już do lokalnej legendy i są licznie frekwentowane przez krakowian i turystów.

Powyższe propozycje to tylko inspiracje. Napisz do nas a przygotujemy dla Ciebie zindywidualizowaną propozycję!

formularz kontaktowy – klik!

e-mail: zwiedzaniekrakowa@gmail.com

 

Marta Frankowska-Luty

Znajdź nas w Google+