Zwiedzanie Krakowa

Zwiedzanie Krakowa

Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa oraz jego okolic z naszymi przewodnikami miejskimi. Realizujemy klasyczne oprowadzanie po Krakowie w formie spaceru, jak również inne formy poznawania miasta, z wykorzystaniem meleksów, dorożek lub rowerów. Nasi przewodnicy posiadają stosowne uprawnienia by oprowadzić również po muzeach, wystawach i obiektach sakralnych. Zwiedzanie dostosowujemy do profilu klienta, pracujemy zarówno z grupami jak i z turystami indywidualnymi, a wśród uczestników naszych wycieczek są zarówno przedstawiciele firm i instytucji jak i grupy szkolne oraz rodzinne. 

Przebieg każdej trasy dokładnie konsultujemy z klientem, uwzględniając jego zainteresowania, ramy czasowe oraz budżet. Na życzenie realizujemy również nietypowe trasy tematyczne.

Poniżej znajdą Państwo niektóre propozycje tras, prosimy potraktować je jako inspirację oraz punkt wyjścia do ewentualnych modyfikacji. Ceny zwiedzania ustalane są indywidualnie w zależności od liczebności grupy oraz sezonu a także języka oprowadzania. 

Droga Królewska


Trasa zwiedzania: Plac Matejki - Wawel


Poznaj jedyne w swoim rodzaju zabytkowe miasto i siedzibę królów polskich, które szczęśliwe uniknęły wojennych zniszczeń. Tutaj każdy zaułek przenosi w czasy średniowiecza, renesansu i baroku i przypomina najważniejsze karty z historii Polski. 


Trasa idealna na pierwszą wizytę w Krakowie, często wybierana przez grupy szkolne oraz turystów zagranicznych. 


Najpopularniejsza trasa turystyczna w Krakowie obejmująca wszystkie sztandarowe zabytki, poczynając od Placu Matejki, poprzez Rynek Główny z Bazyliką Mariacką, Sukiennicami i Wieżą Ratuszową, aż po ulice Grodzką, Kanoniczą i Wzgórze Wawelskie. Na trasie zwiedzania znajduje się również Collegium Maius i Okno Papieskie w Pałacu Biskupim.


Najczęściej wybierany wariant zwiedzania zawiera dwa wejścia biletowane: Ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej oraz Katedrę Wawelską z Dzwonem Zygmunt i Grobami Królewskimi jak również – w miarę możliwości czasowych – z Muzeum Katedralnym. Dużym zainteresowaniem cieszy się również wizyta w Smoczej Jamie. W tej wersji zwiedzanie zajmuje zazwyczaj ok. 4 godzin.Kazimierz


Kazimierz, dzielnica miasta KrakówTrasa: Kazimierz


Kazimierz to niewątpliwie turystyczny hit Krakowa. Unikatowy na skalę europejską kompleks zabytków żydowskich (cmentarze, mykwa, synagogi i inne obiekty) sąsiaduje z monumentalnymi kościołami z epoki średniowiecza, a to wszystko zanurzone w magnetycznym klimacie czarujących kawiarni, nastrojowych knajpek i modnych sklepików. 


Na tej trasie najczęściej wybieranymi obiektami są Synagoga Stara oraz Synagoga Remuh z cmentarzem, popularne są również Muzeum Żydowskie Galicja, a w chrześcijańskiej części Kazimierza – Krypta Zasłużonych w Kościele na Skałce


Mając 3 godziny czasu spokojnie zdążymy pokazać Państwu wyżej wymienione obiekty jak i wiele innych miejsc decydujących o niezwykłym klimacie tego obszaru. Jeżeli zależy Państwu tylko na charakterystycznej – żydowskiej części, a dysponujecie tylko 2 godzinami – również nie będzie problemem realizacją tej trasy. 3 w 1 Stare Miasto - Kazimierz - Podgórze


Trasa: Stare Miasto-KAzimierz-Podgórze


Jeśli mają Państwo na zwiedzanie Krakowa niewiele czasu, lub po prostu szukają Państwo inspiracji do samodzielnego, pogłębionego odkrywania miasta, proponujemy przekrojowy spacer po Krakowie obejmujący subiektywny wybór najciekawszych miejsc w trzech najbardziej popularnych turystycznie obszarach. Będzie nieco dawnej Polski, szacowne zabytki przeplecione klimatycznymi, modnymi lokalizacjami oraz pewna doza miejsc związanych z drugą wojna światową. Dzięki takiemu zwiedzaniu zobaczą Państwo różnorodne oblicza tego samego miasta.Kraków dla pielgrzyma (święci, Jan Paweł II etc.)

Trasa: bazyliki i kościoły


Podobno gdyby Rzym nie istniał, to właśnie Kraków byłby Rzymem. Chyba jest w tym sporo prawdy, zważywszy na niezliczone kościoły i miejsca kultu oraz pamiątki po świętych oraz szlak wiodący śladami papieża Jana Pawła II. Wśród najczęściej zwiedzanych obiektów znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach jak również Katedra Wawelska, Bazylika Ojców Franciszkanów, Bazylika Bożego Ciała czy też mniej wyeksponowane ciekawostki związane ze świętymi, by wymienić choćby obiekty takie jak tzw. stópka św. Jadwigi czy też studnia św. Szymona z Lipnicy
Kraków szlakiem II wojny światowej

Druga wojna światowa, mimo, że na szczęście oszczędziła w większości krakowskie zabytki,odcisnęła na mieście niemałe piętno, po którym pamięć ukryta jest nie tylko w muzeach. Zapraszamy na spacer podczas którego zapoznamy się z losami krakowskich Żydów  podczas istnienie getta w Podgórzu oraz z postaciami takimi jak Oskar Schindler, Tadeusz Pankiewicz czy też Jan KarskiTrasa: śladami II Wojny


Choć cały Kraków nosi w sobie ślady II wojny światowej, turyści zazwyczaj koncentrują się na Kazimierzu i Podgórzu, a tutaj- na dwóch poświęconych tematowi muzeach, którymi są Fabryka Oskara Schindlera oraz Apteka pod Orłem


Zalecamy zarezerwowanie ok. 4 godzin na zwiedzanie obejmujące spacer oraz te dwa obiekty muzealne. Na Kazimierzu polecamy też wspólną wizytę w Żydowskim Muzeum Galicja, w którym w ciekawy sposób podjęte jest zagadnienie pamięci. Na Państwa życzenie trasę i czas zwiedzania możemy modyfikować. 
Najciekawsze muzea krakowskie

Do muzealnych hitów Krakowa należą na pewno Podziemia Rynku Głównego, Fabryka Oskara Schindlera oraz Muzeum Narodowe, obecnie mieszczące w swych zbiorach najcenniejszy obraz w Polsce – Damę z gronostajem Leonarda da VinciTrasa: muzea


Chętnie oprowadzimy Państwa po tych miejscach – można się o to pokusić nawet w ciągu jednego dnia. Dla ambitnych dodatkowo proponujemy zlokalizowane w okolicy powyższych: Kamienicę Hipolitów (czyli arcyciekawy dawny dom mieszczański) oraz MOCAK – awangardową i niejednokrotnie szokującą wystawę sztuki współczesnej, sąsiadującą z Fabryką Oskara Schindlera


Czas zwiedzania- do ustalenia, na każdą z wystaw najlepiej zarezerwować przynajmniej godzinę, a na Fabrykę Schindlera – ok. 90 minut. Do tego proponujemy rzut oka na otoczenie muzeów i to, co „po drodze”.
Kraków dla dzieci 


Na trasie nie zabraknie średniowiecznych kun, ruchomego i grającego zegara, narzędzia zbrodni, szkieletów… i oczywiście Smoka. Czas trwania – 2-4 godziny, w zależności od wieku uczestników i preferencji. Najmłodsi turyści bywają tymi najbardziej wymagającymi, zdając sobie z tego sprawę dokładamy wszelkich starań, by ich zaciekawić i zaprezentować jak najwięcej ciekawostek. Podczas zwiedzania Starego Miasta skupiamy się na legendach i anegdotach oraz w oprowadzanie wplatamy maksimum interkacji.
Spacer po Krakowie bez wejść biletowanych


To wariant możliwy do zrealizowania w każdej z powyżej wymienionych propozycji. Place i ulice Krakowa dostarczają niezwykle wiele treści, a do wielu obiektów można wejść za darmo – więc mając ograniczony czas lub budżet można cieszyć się Krakowem „na równych prawach”. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania.
Zwiedzania Nowej Huty

Nowa Huta – najmłodsza dzielnica Krakowa to obszar niegdyś zapomniany przez turystów, może nawet nieco wstydliwy, natomiast obecnie – odkrywany na nowo. Na naszym, trwającym przeciętnie ok. 3 godzin spacerze, zobaczą Państwo sztandarowe budynki socrealistycznego „miasta idealnego” umiejscowione na terenie Placu Centralnego i Kombinatu Metalurgicznego, jak również pierwszy blok zbudowany w Nowej Hucie. 


Trasa: Nowa Huta


Dotrzemy do miejsc związanych z walkami o słynny nowohucki krzyż, łączącymi się z postaciami krakowskiej Solidarności i Karola Wojtyły. Zobaczymy Teatr Ludowy i prawdziwy czołg oraz typową PRL-owska kawiarnię. Co to dużo mówić – przeniesiemy się w czasy młodości naszych rodziców i dziadków. Zapraszamy serdecznie! 
Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego

Aby odpocząć od zgiełku miejskiej przestrzeni i złapać oddech w pieknym otoczeniu, warto poświęcić nieco czasu na wypad poza granice Krakowa. Zapraszamy na zwiedzaniTrasa: Ojcówe przepięknego Parku Narodowego, pełnego zabytków takich jak ruiny zamku Kazimierza Wielkiego oraz osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej. Zamek w Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa, nowoczesne Muzeum Przyrodnicze, wąwozy, skalne iglice i niesamowite widoki – wszystko to czeka na odkrycie w niewielkiej odległości od Krakowa!
Z naszymi przewodnikami miejskimi po Krakowie miasto przemówi konkretnie do Państwa, a nawet odpowie na pytania. Zapraszamy!