9 lutego 2010

Oferta dla szkół

Wycieczki szkolne w Krakowie

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z uczniami na wycieczki szkolne. Kraków to miasto, które można nazwać żywą lekcją historii, wiedzy o sztuce i kulturze, pełne lokalnego kolorytu, tradycji i legend. Dzieci i młodzież to niezwykle wymagający klienci, gdyż trzeba im dostarczyć nie tylko rzetelnej porcji wiedzy, którą zapewni zwiedzanie Krakowa, ale także atrakcyjnego odpoczynku, łączącego przyjemne z pożytecznym, by tę wiedzę lepiej przyswoili. Dlatego oprócz tradycyjnego zwiedzania proponujemy również niezwykłą formę zabawy pozwalającej zanurzyć się w magii Krakowa:

GRAtka miejska

Nasza “GRAtka miejska” to format gry miejskiej adresowany przede wszystkim do wycieczek szkolnych oraz grup nastawionych na prostą, dynamiczną zabawę z elementami edukacyjnymi. Przystępna cena w połączeniu z elastycznością czasu trwania i zawartości merytorycznej sprawia, że ten rodzaj gry można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Na początku gry uczestnicy zostają podzieleni na grupy, które od tego momentu zaczynają ze sobą rywalizować. Następnie każda z drużyn otrzymuje pakiet startowy zawierający karty z zadaniami (podzielonymi wedle ulic/obszarów, z którymi się wiążą), mapę okolicy oraz formularz odpowiedzi, po czym samodzielnie rusza w teren. Gracze mają określoną ilość czasu na wykonanie jak największej liczby zadań, które na koniec gry zostaną nagrodzone punktami.

Wyzwania stawiane przed grupami są zróżnicowane. Niektóre z nich to zagadki związane z historią lub architekturą miasta, inne wymagają logicznego myślenia.

Wiele zadań polega na zrobieniu zdjęcia spełniającego szczególne kryteria. Dwie lokacje obejmują rozbudowane interakcje z naszymi animatorami w kostiumach, odgrywającymi konkretne role związane z danym miejscem – może to być np. średniowieczny rycerz strzegący Barbakanu, z którym należy stoczyć pojedynek na bezpieczne miecze. Na życzenie klienta i zależnie od budżetu takich lokacji może pojawić się więcej.

Dowolna kolejność wykonywanych zadań, a także ich ilość i różnorodność, pozwalają drużynom skupić się na tym, co najbardziej je interesuje, a jednocześnie nie pozostać w tyle za rywalami. Na koniec następuje ponowna zbiórka rozproszonych grup, podliczenie punktów za prawidłowo wykonane zadania oraz wyłonienie zwycięzców i wręczenie im nagród.

Rekomendowany czas trwania gry to dwie godziny, ale zależnie od życzeń klienta może on być dłuższy lub krótszy. Lokacje interaktywne z animatorami pozostają bez zmian, modyfikacji ulega natomiast ilość zadań przeznaczonych do wykonywania przez drużyny samodzielnie. Obecnie proponujemy GRAtkę miejską w dwóch wariantach: Kazimierz oraz Stare Miasto.

Kazimierz

GRAtka na Kazimierzu celuje w przybliżenie uczestnikom bogactwa historii oraz walorów składających się na magię tego obszaru. Powracającym tematem zagadek są liczne synagogi, żydowskie zwyczaje oraz postać Kazimierza Wielkiego. Jako że ta dzielnica jest obecnie centrum nie tylko życia kulturalnego, ale także rozrywki, wśród zadań nie brakuje łamigłówek nawiązujących do nazw czy szczególnych elementów wystroju rozmaitych lokali. Postacie animatorów, zależnie od wariantu czasowego i przestrzennego gry, spotkamy zazwyczaj w malowniczej kawiarni Cheder (mieszczącej się w budynku dawnej szkoły żydowskiej), na Placu Wolnica, na ulicy Szerokiej, w pobliżu Starej Synagogi lub w urokliwym hotelu Miodosytnia.

Stare Miasto

GRAtka na Starym Mieście dzieli się na dwie części, które mogą być rozgrywane osobno lub jako jedna duża gra. Część pierwsza obejmuje obszar od Barbakanu do Rynku Głównego (a zatem ulice Floriańską, Sławkowską, św. Jana, plac Szczepański itp.), podczas gdy część druga skupia się na miejscach położonych pomiędzy Rynkiem a Wawelem (ulice Grodzka, Kanonicza, Bracka, plac Wszystkich Świętych itp.). Niezależnie od wybranej części przed uczestnikami staje szereg zadań związanych z historycznymi postaciami i wydarzeniami z przeróżnych epok, od których w tej części miasta jest aż gęsto. Aby odpowiedzieć na zagadki, gracze muszą odszukać herby, pomniki, budynki i zakątki, których istnienia nawet nie podejrzewają, a których wartość historyczna i czar w niczym nie ustępują wielu znacznie lepiej znanym obiektom. Lokacje takie jak Barbakan, magiczny ogród ukryty przy ulicy Pijarskiej, okolice Collegium Maius, plac Świętej Marii Magdaleny czy kawiarnia Pod Basztą na Wzgórzu Wawelskim tylko dodają uroku i ekscytacji całej grze.

gra miejska gratka Stare Miasto Kraków

Zapraszamy do kontaktu – wysłania do nas zapytania zawierającego planowany czas pobytu, liczebność grupy i wiek jej uczestników, wytyczne odnośnie tematyki zwiedzania oraz informację, czy będzie to pierwsza czy kolejna wizyta w Krakowie. Przedstawimy przykładowy plan pobytu (wraz z propozycją noclegów, jeśli jest taka potrzeba) oraz wycenę.