Żywe Muzeum Obwarzanka

codziennie10:00 – 16:00 Pokazy produkcji obwarzanka odbywają się dla grup o ustalonych godzinach, także poza normalnymi godzinami otwarcia muzeum. K0nieczne jest wcześniejsza rezerwacja atrakcji w kalendarzu.
biletyulgowy – 16 zł normalny – 19 zł grupowy (normalny) – 16zł grupowy (ulgowy) – 13 zł karta dużej rodziny (normalny) – 16zł karta dużej rodziny (ulgowy) – 15 zł
adresIgnacego Paderewskiego 4
Żywe Muzeum Obwarzanka mieści grupy od 12 do 22 osób. Podczas pokazów zwiedzający mają szansę samemu spróbować swoich sił w przygotowaniu tradycyjnych wypieków. Warsztaty trwają standardowo 1h – 1,5h, istnieje też możliwość uczestnictwa w wersji skróconej trwającej około 25 minut.

Żywe Muzeum Obwarzanka

Obwarzanek to nieodłączna część krakowskiej tradycji i krajobrazu oraz jeden z symboli miasta. Jego historia sięga średniowiecza – pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z XIVw. i pochodzą z rachunków prowadzonych na dworze króla Władysława Jagiełły. Nazwa wypieku pochodzi od jednego z etapów jego przygotowywania, a mianowicie zamaczania we wrzątku czyli właśnie „obwarzania”. W jego żywym muzeum można na własne oczy przekonać się jak dokładnie powstaje, a nawet własnoręcznie stworzyć swój obwarzanek z ulubioną przyprawą. 

Szukasz wycieczki z przewodnikiem – zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia indywidualnego planu zwiedzania Krakowa.