Gry miejskie Kraków

Gry miejskie

Zobacz zdjęcia Krakowa | Zobacz zdjęcia z naszych realizacji | Poznaj nasz zespół!

 

Nasza przygoda z organizacją gier miejskich w Krakowie, gier terenowych oraz gier obiektowych trwa już ponad 4 lata. Nic nie wskazuje na to, by miała się prędko zakończyć. Dlaczego?

Gra miejska jest obecnie chyba najlepiej sprawdzającym się i najbardziej docenianym sposobem na połączenie zwiedzania, integracji i wyśmienitej zabawy. Sprawdza się w przypadku wszystkich grup wiekowych i zawodowych – doskonale bawi się zarówno kadra menedżerska, pracownicy naukowi jak i studenci a także dzieci i młodzież.

Czym jest gra miejska? Dlaczego warto zdecydować się na naszą grę miejską w Krakowie z udziałem utalentowanych animatorów?

Jeśli chcesz połączyć zabawę, teambuilding i przygodę z niezrównanym urokiem średniowiecznego miasta, nastrojowych miejsc, legend i artystycznej bohemy, a to wszystko doprawione wyrazistą nutą brawurowej kreatywności, dzięki której przewodnik po Krakowie „przemyci” niepostrzeżenie bardzo solidną porcję wiedzy o mieście… zapraszamy – wejdź do GRY MIEJSKIEJ, pełnej tajemnic, zagadek i zaskakujących zwrotów akcji!

Proponujemy następujące typy gier miejskich w Krakowie:

gra typowo miejska, często będąca alternatywą lub uzupełnieniem klasycznego zwiedzania miasta. Zabawa korzysta z szerokiego wachlarza atrakcji jakie oferuje Kraków. Na życzenie może mieć bardzo wyrazisty walor edukacyjno-poznawczy a punkty interaktywne usytuowane są w pobliżu ważnych zabytków
gra miejska w wariancie szpiegowskim (o kolejnych etapach gry uczestnicy dowiadują się w trakcie, w tego typu grze występuje szczególnie rozbudowana fabuła, która jest najważniejszym elementem rozgrywki). Wariantem pośrednim, szerzej dostępnym także ze względu na wymagany budżet jest gra detektywistyczna.
Oba warianty gry mogą być utrzymane w konwencji staropolskiej i średniowiecznej lub też współczesnej, realistycznej. W scenariuszach szpiegowskich akcja rozgrywa się zazwyczaj we współczesności.

Dla kogo?

W naszych grach miejskich z powodzeniem uczestniczyli zarówno zagraniczni klienci jak i dzieci z wczesnych klas szkoły podstawowej. Jak to robimy? Otóż każdy scenariusz powstaje na potrzeby konkretnego klienta. Opracowując grę, w pierwszej kolejności uwzględniamy budżet i jesteśmy w stanie zadowolić klientów o różnych możliwościach finansowych: od grup szkolnych po grupy kadry zarządzającej w firmach.

W wysokim sezonie turystycznym (od kwietnia do października) minimalny budżet gry miejskiej w Krakowie dla grupy szkolnej lub dziecięcej to 1200 zł brutto. Poza tymi miesiącami istnieje możliwość negocjacji ceny. Nawet niewielkim nakładem środków jesteśmy w stanie wyczarować magiczne oblicze Krakowa, które przestanie być sloganem, a stanie się najlepiej zapamiętaną lekcją.

Dla wymagających klientów z większym budżetem szykujemy wiele „szytych na miarę” atrakcji. Gry miejskie to świetny pomysł na tzw. away day z integracją dla pracowników firm z siedzibą w Krakowie lub okolicach. To także doskonały sposób na zrobienie wrażenia na polskich lub zagranicznych gościach firmy, którym chcemy pokazać Kraków. Takie imprezy organizujemy z większym rozmachem, z prawdziwymi „asami w rękawie” wplecionymi w scenariusz, a mimo to wciąż w przystępnych cenach, podlegającym negocjacjom. Klienci korporacyjni wracają do nas, przykładem są tu np. firmy Shell, MS Services czy Apply Poland z którymi mieliśmy przyjemność współpracować już kilkukrotnie.

Gry miejskie obsługujemy również w języku angielskim.

Często zadawane pytania:
Ile to trwa?

Przeciętnie nasze gry trwają od 1,5 godz. do ok. 3 godzin i z naszego doświadczenia wynika, że to jest czas optymalny, jednak na życzenie jesteśmy w stanie zagospodarować i cały dzień (np. dzieląc grę na dwa moduły) lub zorganizować wydarzenia towarzyszące grze miejskiej.

Gdzie to się odbywa?

W zależności od życzenia klienta, pory roku, pory dnia w której ma się odbywać gra miejska, no i przede wszystkim – rodzaju scenariusza możemy wybierać między Starym Miastem (okolice Rynku Głównego, Plant), Starym Miastem z uwzględnieniem Wzgórza Wawelskiego, Kazimierzem, Podgórzem lub jeszcze innymi rejonami Krakowa. Zawsze chętnie doradzimy gdzie najlepiej zlokalizować grę, w zależności od priorytetów klienta.

A co w razie niepogody?

Grę miejską z powodzeniem można zorganizować także w miesiącach zimowych czy też przy jesiennych szarugach. Wówczas scenariusz modyfikujemy tak, by lwia część gry odbywała się w obiektach zadaszonych i ogrzewanych.

Czym jest gra hotelowa/obiektowa?

Gra obiektowa (hotelowa) w Krakowie lub w innej ustalonej wcześniej lokalizacji (południe Polski) to doskonała alternatywa na okres zimowy. Hotel (lub inny obiekt będący w dyspozycji grupy) staje się obszarem śledztwa, to tutaj dokonano tajemniczego morderstwa. Uczestnicy rozwiązują zagadkę kryminalną na terenie hotelu odwiedzając różne lokalizacje na jego terenie. Doskonała zabawa w klimacie klasycznego kryminału Agathy Christie gwarantowana!

Jeżeli zaś chcesz zrobić niebanalny prezent bliskiej osobie, zorganizować wieczór panieński lub kawalerski w Krakowie, nietypowe zaręczyny (podczas których może i tym sam wcielisz się w tajemniczą postać którą wśród innych przygód przyjdzie napotkać na drodze Twojej wybrance), jubileusz, imprezę rodzinną lub klasową, spotkanie absolwentów – zwróć się do nas! Dostaniesz specjalną, ekskluzywną ofertę gry miejskiej! Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych gier terenowych w Krakowie.

Po wszystkie szczegóły zapraszamy do kontaktu z nami, przygotujemy szczegółową, spersonalizowaną ofertę. Nie pozwólcie, by ta przygoda Was ominęła!

 

Witaj! By pozwiedzać, wziąć udział w grze miejskiej lub zorganizować inną krakowską przygodę zostaw wiadomość tutaj lub napisz e-mail. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!