23 lutego 2018

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje dotyczące naszych usług przedstawione w formie pytań często zadawanych przez naszych klientów. Oczywiście chętnie odpowiemy na wszelkie faktyczne pytania i rozwiejemy wątpliwości – zapraszamy do kontaktu!

Co to w zasadzie jest gra miejska?

Krótko mówiąc – sposób na niezwykłe spędzenie czasu w przestrzeni miejskiej i niezapomniane wrażenia. Bardziej szczegółowy opis znajduje się w dziale Gry Miejskie Kraków

Czym różni się gra terenowa od gry miejskiej?

Gry miejskie kładą nacisk na wykorzystanie zabytków, charakterystycznych miejsc oraz słynnych lokali jako punktów centralnych dla scenariusza, tym samym zapoznając uczestników z Krakowem w niecodzienny sposób. Gry terenowe odbywają się na terenie zielonym, (np. w parkach) i zazwyczaj nie odnoszą się bezpośrednio do zabytków Krakowa. Bardziej szczegółowy opis znajduje się w dziale Gry Terenowe Kraków

Ile to trwa?

Przeciętnie nasze gry trwają od 1,5 godz. do ok. 3 godzin – jest to optymalny czas, który umożliwia uczestnikom zaangażowanie się w rozgrywkę, ale nie wymaga od nich zbyt dużego nakładu sił. Na życzenie realizujemy także dłuższe scenariusze – jesteśmy w stanie zagospodarować i cały dzień (np. dzieląc grę na dwa moduły) lub zorganizować wydarzenia towarzyszące grze miejskiej.

Gdzie to się odbywa?

W zależności od życzenia klienta, pory roku, pory dnia w której ma się odbywać gra miejska, no i przede wszystkim – rodzaju scenariusza możemy wybierać między Starym Miastem (okolice Rynku Głównego, Plant), Starym Miastem z uwzględnieniem Wzgórza Wawelskiego, Kazimierzem, Podgórzem lub jeszcze innymi rejonami Krakowa. Zawsze chętnie doradzimy gdzie najlepiej zlokalizować grę, w zależności od priorytetów klienta.

A co w razie niepogody?

Grę miejską z powodzeniem można zorganizować także w miesiącach zimowych czy też przy jesiennych szarugach. Wówczas scenariusz modyfikujemy tak, by duża część gry odbywała się w obiektach zadaszonych i ogrzewanych.

Ile to kosztuje?

Wysoce spersonalizowany charakter naszych gier sprawia, że nie posiadamy uniwersalnego cennika gdyż każde zlecenie wiąże się z innymi kosztami. Aby jednak dać pojęcie o przybliżonym koszcie przykładowej imprezy możemy powiedzieć, że w wysokim sezonie turystycznym (od kwietnia do października) budżet gry miejskiej w Krakowie dla grupy szkolnej lub dziecięcej to ok. 1200 zł brutto. Poza tymi miesiącami istnieje możliwość negocjacji ceny. Posiadamy też specjalną budżetową ofertę dla grup dzieci i młodzieży, której szczegóły znajdą Państwo w dziale oferta dla szkół.