Na szlakach Kazimierza

Na szlakach Kazimierza

Na szlakach Kazimierza – zwiedzanie interaktywne dla grup pragnących podejść do tematu w sposób niecodzienny.

Proponujemy Państwu nową formułę zwiedzania Kazimierza – interaktywną zabawę, która – za ułamek kosztów naszej flagowej propozycji czyli gry w pełni obsługiwanej przez animatorów – pozwoli poczuć emocje rywalizacji, przełamie utarte schematy i popchnie do aktywnego zanurzenia się w przestrzeni i historii miasta nawet grupy z ograniczonym budżetem.

Zamiast w tradycyjny sposób wysłuchiwać przewodnika opisującego historyczne miejsca uczestnicy zabawy zostają podzieleni na grupy i współzawodniczą ze sobą wykonując szereg różnorodnych zadań. Wyzwania postawione przed graczami naprowadzają ich na trop malowniczych miejsc i interesujących zabytków, ale ich pokonanie zawsze wymaga także własnej inicjatywy, dociekliwości i odrobiny fantazji. Co więcej dowolna kolejność wykonywanych zadań a także ich ilość i zróżnicowanie pozwalają drużynom skupić się na tym co najbardziej je interesuje a jednocześnie nie pozostać w tyle za rywalami. Nie wszystkie lokacje sprowadzają się do samodzielnego wykonywania zadań – w kilku z nich uczestnicy napotkać mogą postacie stawiające przed nimi bardziej złożone problemy, które nadają grze dodatkowej dynamiki.
Począwszy od Synagogi Starej poprzez Bazylikę Bożego Ciała, rozmaite historyczne kawiarnie, podwórka i zaułki aż po Plac Wolnica czy malowniczą Kładkę Bernatka gra “Na szlakach Kazimierza” prowadzi uczestników zarówno przez te najbardziej znane i cenione atrakcje dzielnicy jak i przez zakątki pomijane przez turystów i niesłusznie zapomniane.

Jeśli chcesz:

  • Aktywnie spędzić czas na zwiedzaniu, które uczy, ale też nagradza aktywność i dociekliwość.
  • Poznać przekrój atrakcji Kazimierza od najbardziej znanych po niemal całkiem zapomniane i zaskakujące.
  • Skrzyżować (bezpieczne!) miecze ze średniowiecznym rycerzem strzegącym grodu Kazimierza Wielkiego.

to “Na szlakach Kazimierza” jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Szczególnie polecamy grę grupom młodzieży, z racji na jej edukacyjny i aktywizujący charakter, choć podobnie jak na samym Kazimierzu także i w naszej grze, każdy niezależnie od wieku, zainteresowań i narodowości z pewnością znajdzie coś dla siebie!