Cyberteka

Cyberteka

poniedziałek   nieczynne
wtorek-niedziela  10:00-17:30
bilety normalny: 12zł
ulgowy: 8zł
rodzinny: 24zł
zbiorowy dla grup szkolnych: 6zł
promocyjny – bilet na wystawę stałą Cyberteka uprawnia do bezpłatnego
zwiedzania tego samego dnia wystawy czasowej Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu. 
Wtorek – wstęp wolny.

Wejścia na wystawę:
Grupy zorganizowane, maksymalnie 20 osób ((łącznie z opiekunami grupy i przewodnikiem lub pilotem): co pół godziny
Turyści indywidualni: co pół godziny, nie więcej niż 15 osób o danej godzinie
Ostanie wejście: dla grup na 60 min. przed zamknięciem ekspozycji, dla turystów indywidualnych na 45 min. przed zamknięciem.

Krzysztofory_Palace fot.Zygmunt PutTa nowoczesna wystawa otwarta kilka lat temu w samym sercu Krakowa jest częścią większego projektu polegającego na udokumentowaniu i zachowaniu historii urbanistycznego i architektonicznego rozwoju miasta. W sześciu salach Cyberteki zoabczyć można Kraków zmieniajacy się poprzez kolejne wieki, począwszy od pierwszego osadnictwa i przedlokacyjnej zabudowy miejskiej aż do lat 1909 – 1915 kiedy kształt miastu nadawał plan przestrzenny realizowany pod przewodnictwem prezydenta Juliusza Lea.

Również sam budynek Pałacu pod Krzysztofory posiada interesującą historię sięgającą być może XIII w. Szereg znamienitych osobistości przejmowało rezydencję w posiadanie i wprowadzało własne zmiany w jej wystroju zatrudniając do upiększenia wnętrz  tak znanych artystów jak np. Baltazar Fontana. O przepychu jaki reprezentował pałac może świadczyć fakt, że to właśnie stąd wypożyczono meble na Wawel na czas koronacji króla Augusta II.